NASZA OFERTA


Ofertę wykonania Ogrodów FloraBella kierujemy zarówno do Klientów biznesowych jak i indywidualnych. Podstawę każdej aranżacji stanowi szklany zbiornik akwarystyczny, pozwalający na stworzenie optymalnych warunków dla wybranych rodzajów roślin. Izolując je w zbiorniku, tworzymy swoisty mikroklimat i minimalizujemy negatywny wpływ otoczenia na rośliny. Podłoża oraz niezbędne akcesoria (takie jak oświetlenie czy system nawilżania) dobieramy indywidualnie, w zależności od wybranego przez Państwa rodzaju Ogrodu. Planowanie zaczynamy od zapoznania się z miejscem, w którym ma powstać Ogród. Poznajemy oczekiwania Klientów, tworzymy plan zagospodarowania Ogrodu oraz przedstawiamy wycenę.

 


Oferujemy wykonanie trzech rodzajów ogrodów domowych:

 


Ogród Storczykowy

Forma domowego ogrodu tropikalnego, bazująca przede wszystkim na storczykach sadzonych w korze oraz montowanych na ściankach zbiornika na drewnianych lub korkowych podkładkach. Podstawę mogą stanowić tutaj rośliny łatwo dostępne na polskim rynku (m.in. miniaturowe odmiany Phalaenopsis) jak i unikalne storczyki sprowadzane z zagranicy. Dla wzbogacenia wyglądu zbiornika, można wprowadzić tutaj niektóre odmiany oplątw oraz innych roślin zielonych. 

 

Ogród Kaktusowo-Oplątwowy

Ogród wykonany w oparciu o kaktusy oraz Tillandsie, czyli Oplątwy - rośliny z rodziny bromeliowatych, występujące w tropikalnych lasach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. W warunkach naturalnych porastają one korę oraz konary drzew. W ogrodach FloraBella montowane są przeważnie na korzeniach lub ściankach wykonanych z korka. Na świecie występuje ponad 500 gatunków oplątw, jednak nie wszystkie da się uprawiać w warunkach domowych. Do rodziny kaktusowatych należy blisko 2000 gatunków, pochodzących z obydwu Ameryk. I choć rośliny te przystosowane są do suchych warunków (największe zróżnicowanie osiągają na terenach półpustynnych) to można spotkać także odmiany występujące w lasach wilgotnych.

 

Las Paprociowy

Stosunkowo prosty w utrzymaniu, ale równie piękny jak pozostałe! Ogród wykonujemy na bazie roślin wymagających dużej wilgotności podłoża oraz powietrza, takich jak bluszcze, mchy i paprocie, chamedory czy skrzydłokwiaty. Ten typ ogrodu charakteryzują różnorodne odcienie zieleni oraz soczystość innych barw.

 

 

Dokładamy starań, aby Ogrody nie wymagały od Państwa wiele pracy. Jednak należy pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które od czasu do czasu wymagają pielęgnacji z naszej strony. Możemy zaoferować Państwu regularny serwis, w ramach którego wykonamy wszelkie niezbędne prace konserwacyjne przy zbiorniku. Możemy również przeszkolić Państwa w wykonywaniu prostych czynności, które nie będą wymagać dużego nakładu czasowego i pozwolą na utrzymanie Ogrodu w dobrej kondycji.

                                                                                                                                                                                                                            
Współpracujemy z krajowymi i zagranicznymi dostawcami roślin. Używamy markowych podłoży, zapewniających optymalne warunki wzrostu wybranych przez Państwa kwiatów. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat naszych aranżacji oraz podpowiemy, jakie rozwiązania mogą być dla Państwa najlepsze!

 

Copyright © 2017 FloraBella Gardens. All rights reserved.
projektowanie stron www