FAQ

 

Czym są domowe ogrody FloraBella?

To niewielka, zamknięta przestrzeń, w której możemy stworzyć optymalne warunki do życia oraz rozwoju wybranych gatunków roślin.

 

Dlaczego akurat w akwarium?...

Podstawę każdej aranżacji stanowi szklany zbiornik akwarystyczny, w którym jesteśmy w stanie stworzyć optymalne warunki dla egzystencji wybranej grupy roślin. Izolując je w szklanym zbiorniku, tworzymy swoisty mikroklimat i minimalizujemy negatywny wpływ takich elementów jak nieodpowiednia wilgotność powietrza, klimatyzacja czy ogrzewanie. Zbiorniki oraz rośliny dobieramy indywidualnie, w zależności od dostępnej przestrzeni, warunków oświetlenia oraz preferencji naszych Klientów.

 

Jak powstaje projekt Ogrodu?

Zaczynamy od rozmowy lub spotkania i zapoznania się z Państwa preferencjami oraz warunkami panującymi w miejscu, w którym miałby stanąć Ogród. Pozwoli to na dobranie optymalnych rozwiązań, ustalenie typu i rozmiaru zbiornika oraz stworzenie listę akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Ogrodu. Po zaakceptowaniu przez Państwa kosztorysu, przystępujemy do skompletowania materiałów.

 

Jak długo trwa proces budowy Ogrodu?

Czas budowy Ogrodu zależy od dwóch podstawowych czynników. Są nimi: wielkość i kształt zbiornika (jedne można kupić od ręki, inne zaś wykonywane są na zamówienie) oraz rodzaj i gatunki wybranych roślin (niektóre można zamówić w kraju, inne muszą być sprowadzone z zagranicy). Należy jednak pamiętać, że Państwa Ogród może być tworzony krok po kroku, etapami. Jego aranżację możemy zaplanować w oparciu o materiały i rośliny szybko dostępne, potem zaś uzupełnić zbiornik o inne, bardziej egzotyczne gatunki.

 

Jak są koszty stworzenia Ogrodu?

Kosztorys tworzymy na bazie indywidualnych zamówień, cena zaś zależy przede wszystkim od rozmiaru zbiornika. To determinuje ilość podłoża, roślin oraz innych, niezbędnych akcesoriów (takich jak wentylacja, nawilżanie czy oświetlenie). Wpływ na cenę ma także rodzaj zamawianych roślin. Niektóre z nich są dostępne na polskim rynku, inne zaś muszą być sprowadzane z zagranicy, co zwiększa koszty realizacji projektu. Zapraszamy Państwa do kontaktu. Chętnie opowiemy o tym, jak wygląda proces kalkulowania kosztów stworzenia Ogrodu.

 

Jak wygląda kwestia rozliczenia za wykonanie projektu?

Po zaakceptowaniu przez Państwa kosztorysu, przystępujemy do realizacji zamówienia. Prosimy wtedy o wpłacenie zaliczki, która pokryje koszty zamównia / zakupu roślin oraz innych niezbędnych akcesoriów. Pozostała część całkowitej kwoty jest płatna w dniu wykonania projektu. Na życzenie, wystawiamy faktury VAT. Akceptujemy płatności PayPal i gotówkowe, przelewy na konto oraz płatności kartami.

 

Jak wiele pracy muszę włożyć w utrzymanie Ogrodu?

Dokładamy wszelkich starań, aby Ogrody nie wymagały od Państwa wiele pracy. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które od czasu do czasu potrzebują pielęgnacji z naszej strony (tak zresztą, jak wszystkie kwiaty, które posiadamy w domach czy biurach). Prosimy pamiętać, że oferujemy naszym Klientom opcje serwisowe, w ramach których będziemy wykonywać regularne prace konserwacyjne mające na celu utrzymanie zbiornika w dobrej kondycji. Możemy też przeszkolić Państwa w wykonywaniu prostych czynności nie wymagających wielkiego nakładu czasowego.

 

Czy można zmieniać aranżacje?

Jak najbardziej! Co pewien czas warto zmienić aranżację lub wymienić część roślin, aby nadać Ogrodowi nowy, jeszcze ciekawszy kształt. Należy jednak pamiętać, że wymiana musi odbywać się w obrębie gatunków, które dobrze tolerują panujące w naszym Ogrodzie warunki.

 

Czy rośliny chorują i jak temu przeciwdziałać?

Każdy żywy organizm czasem choruje. W większości przypadków choroba sygnalizuje nam, że warunki panujące w naszym Ogrodzie nie są odpowiednie. Choroby, brak odpowiedniego wzrostu czy kwitnienia mogą być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak: złym oświetleniem, zbyt dużą lub za małą wilgotnością powietrza, zbyt częstym lub nie wystarczającym podlewaniem, brakiem substancji odżywczych czy w końcu infekcjami pasożytowymi lub grzybiczymi. Istotnym elementem walki z chorobami jest szybka reakcja i rozpoznanie problemu. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania i zasugerować działania, które doprowadzą do uzdrowienia sytuacji w Ogrodzie.

 

 

Copyright © 2017 FloraBella Gardens. All rights reserved.
projektowanie stron www